caesuras سئوال پرسپولیس سعید آقایی تراکتورسازی

caesuras: سئوال پرسپولیس سعید آقایی تراکتورسازی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اجتماعی استیضاحش کنید

مردم براي پايان دادن به ناكارآمدي پاي صندوق آمدند و گوش ارزش از بگومگوهاي سياسي پر است

استیضاحش کنید

استیضاحش کنید

عبارات مهم : ایران

مردم براي پايان دادن به ناكارآمدي پاي صندوق آمدند و گوش ارزش از بگومگوهاي سياسي پر است

استیضاحش کنید

گويي برخي سعي دارند القا كنند كه راي مردم تاثيرچنداني بر تغيير سياست هاي حاكم در مديريت هاي شهري و كلان كشور ندارد و در همين راستا همان روندي را در پيش گرفته اند كه مردم تلاش كردند تغيير دهند. از روزهای شروع انتصابات در شهرداری تهران، تعداد زیادی از اعضای شورای شهر نسبت به نوع انتصابات در این مجموعه به خصوص به کارگیری نیروهای نزدیک به تفکر شهردار گذشته پایتخت کشور عزیزمان ایران انتقاداتی را به محمدعلي نجفي داشتند. چند روز پیش نیز که خبر انتصاب چند صورت نزدیک به محمدباقر قالیباف در شهرداری در رسانه ها منتشر شد، «قانون» در مطلبي به عنوان انتصاب ها پرداخت و در گزارشی به نقل از 11 عضو شورای شهر، انتقادات این اعضا را نسبت به انتصابات بيان کرد. در این گزارش تعدادی از اعضای شورای شهر تصمیم گرفتند در برابر پرسش این روزنامه سکوت کنند، ولي بيشتر نظرات این گونه بود که اعضای شورا از روند انتصابات در شهرداری دل خوشی ندارند.

سابقه اعتراضات

مردم براي پايان دادن به ناكارآمدي پاي صندوق آمدند و گوش ارزش از بگومگوهاي سياسي پر است

یک نگاه راحت کافی است تا به میزان اعتراض ها به عملکرد شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران در ماه های گذشته پی برد. از ماجراي نارنجستان تا کافه نادری و 73 تخلف در شهرداری به نقل از مسئولان شورای شهر، بخشی از انتقادات این اعضا نسبت به عملکرد فردی است که خود اعضاي شوراي شهر او را منصوب کرده اند. شورای شهر در ابتدا در روندی براق برنامه های شهرداران احتمالی پایتخت کشور عزیزمان ایران را شنید و شاید یکی از دلایلی که باعث می شود اعضای شورای شهر در برابر عملکرد اشتباه شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران موضع نگیرند صحبت های روز اول نجفی در جلسه بررسی برنامه هایش مبنی بر اینکه روند شهردار قبل را ادامه خواهد داد، باشد.

صبحانه کاری و تکذیبیه های دو پهلو

روز گذشته خبری به نقل از منابع آگاه منتشر شد که بر اساس اين خبر در جلسه شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران با اعضای شورا، شهردار پاسخ یکی از اعضا را به تندی داده و در تصویر العمل به اعتراض بعضی دیگر از اعضای شورا گفته است اگر من شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران هم نباشم، فرد اول کشور هستم! که این سخنان او تصویر العمل شدید یکی از اعضای شورای شهر را در پی داشته هست. این صحبت البته با تکذیب سخنگو و چند عضو دیگر شورای شهر همراه بود ولی نوع تکذیبیه ها به گونه ای بود که نفس اتفاقات جلسه شورای شهر با شهردار تکذیب نشد. افشین حبیب زاده نیز روز گذشته در رابطه با اتفاقات این جلسه در جمع خبرنگاران گفته بود که «لحن اعضای شورا در جلسات با شهردار هر لحظه صریح است» ولی توضيح نداد صريح به نفع مردم هميشه در صحنه پايتخت يا به مصلحتي كه همواره در سياست با آن رو به رو هستيم؟!

یک آخر تلخ بهتر از تلخی بی پایان

استیضاحش کنید

به نظر می رسد چالش اعضای شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران و شهردار کمی پیچیده تر از اين است که به نظر می رسد. اتفاقی که اگر از هم اکنون برایش تدبیری اندیشیده نشود، می تواند باعث بروز یأس و نا امیدی در بدنه رای این جماعت شورا شود. اعضای شورای شهر، نمایندگان تفکر مردم در بهشت هستند و باید قطب نمای خود را با مردم تنظیم کنند. اگر قرار باشد شورای شهر به شورای شهرداری تبدیل شود، اتفاقی بدتر از دوران شورای قبل با شهرداری رقم می خورد.

اتفاقی که در آن شهرداری تخلف می کرد و شورا با سکوتش مشروعیت خود را زیر پرسش می برد. سخن این است که یک آخر تلخ بهتر از تلخی بی آخر جهت روابط شورا و شهرداری می تواند باشد.

مردم براي پايان دادن به ناكارآمدي پاي صندوق آمدند و گوش ارزش از بگومگوهاي سياسي پر است

شورا اگر اعتقاد به این است که شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران در پیشبرد برنامه هایش با شورا سر لجبازی دارد، می تواند او را استیضاح کند تا تلخی سکوت در برابر تخلفات و ناملايمتي را به جان نخرد و مشروعیت خود و آن جرياني كه از آن ها دفاع كرده است را در بین مردم حفظ کند. مردم ديگر تاب و توان شنيدن گلايه ها و انتقادهاي درون گروهي را بعد از گذشت سال ها ندارند و مسئولان به جاي درگيري ها و تكذيب ها،دنبال خدمت به مردم باشند كه خير دنيا و آخرت ارزش در گروي اين رويكرد است.

اخبار اجتماعی – قانون

واژه های کلیدی: ایران | شهردار | شهرداری | انتصابات | روز گذشته | شورای شهر | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs