caesuras سئوال پرسپولیس سعید آقایی تراکتورسازی

caesuras: سئوال پرسپولیس سعید آقایی تراکتورسازی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی اداره کشور در شرایط تحریم دستور کار نخست دستگاه های اجرایی است / جهانگیری

جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ظهر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

اداره کشور در شرایط تحریم دستور کار نخست دستگاه های اجرایی است / جهانگیری

جهانگیری: اداره کشور در شرایط تحریم دستور کار نخست دستگاه های اجرایی است

عبارات مهم : اقتصاد

جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ظهر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری با اشاره به دیدار روز گذشته هیات دولت با رهبر معظم انقلاب و قدردانی از حمایت های ایشان از دولت جهت عبور از پرسشها پیش رو، اظهار داشت: اعتقاد دارم با توجه به انسجام و وحدت بوجود آمده میان ارکان متفاوت نظام و همدلی مردم و مسئولان می توانیم به دشمن ثابت کنیم که تحریم ها علیه ملت و کشور بزرگ کشور عزیزمان ایران موثر نیست.

اداره کشور در شرایط تحریم دستور کار نخست دستگاه های اجرایی است / جهانگیری

وی همچنین با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر ضرورت تدوین نقشه راه اقتصادی در شرایط پیش رو و ضرورت حفظ ثبات اقتصادی در کشور، تصریح کرد: خوشبختانه با تدبیر حکیمانه مقام معظم رهبری جلسات شورای عالی اقتصادی سران قوای سه گانه بصورت مستمر برگزار می شود و انسجام خوبی در داخل کشور شکل گرفته است که امیدواریم با تلاش و جدیت همه بخش ها بتوانیم شرایط پیش رو را به خوبی پشت سر بگذاریم.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در جلسه روز گذشته مبنی بر فعالیت همزمان دو ستاد اقتصادی جهت مدیریت شرایط پیش رو تصریح کرد: بر اساس رهنمود رهبر معظم انقلاب اسلامی وظیفه ستاد مقابله با تحریم، مقابله با برنامه ریزی های اتاق جنگی است که در آمریکا علیه اقتصاد کشور راه اندازی شده است و وظیفه ستاد دوم که ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی است تلاش جهت برطرف کردن پرسشها مرتبط با اقتصاد کشور است.

جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ظهر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

جهانگیری با تاکید بر اهمیت اطلاع رسانی صحیح و بموقع به جامعه در خصوص تحریم ها و پیامدهای آن خاطرنشان کرد: تشکیل ستاد اطلاع رسانی جهت شرایط تحریم عنوان مهمی است تا در برابر جنگ روانی که دشمن های می خواهند به راه بیاندازند، مردم را از حقایق و واقعیت ها آگاه نماید و جنگ روانی دشمن های را خنثی کند.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به جایگاه و ظرفیت بخش شخصی در اقتصاد کشور، از اتاق بازرگانی و بخش شخصی خواست تا در شرایط فعلی کشور، همانند دوران دفاع مقدس به دولت در جنگ اقتصادی و عبور از تحریم های پیش رو کمک کنند.

وی با بیان اینکه برنامه های دولت در حمایت از بخش شخصی عوض کردن نکرده هست؛ از رییس اتاق بازرگانی خواست تا با توجه به سیاست های کلان نظام، جلساتی را با فعالان بخش شخصی و بنگاه های اقتصادی برگزار کرده و به دنبال راهکارهایی جهت کمک به دولت در مقطع فعلی باشند.

اداره کشور در شرایط تحریم دستور کار نخست دستگاه های اجرایی است / جهانگیری

رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ادامه داد: طبیعی است که در شرایط فعلی سیاست های دولت متناسب با اوضاع پیش رو عوض کردن می کند و دولت انتظار دارد بخش شخصی با درک شرایط فعلی کشور که از آن به عنوان جنگ اقتصادی تعبیر می شود، همراهی مورد نیاز را انجام دهد.

جهانگیری خاطر نشان کرد: قطعا با برنامه ریزی های انجام شده است به وسیله دولت و با استفاده از ظرفیت بخش شخصی می توانیم بسیاری از نیازهای حیاتی کشور در مقطع فعلی را تامین کنیم و دولت در این زمینه دست یاری به سوی بخش شخصی واقعی و دلسوز دراز می کند.

جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ظهر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

معاون اول رییس جمهور در ادامه با اشاره به دغدغه های رهبر معظم انقلاب در خصوص اجرای همه بندهای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: دولت از ابتدا تلاش کرده است تا همه بندهای اقتصاد مقاومتی در نشانه گذاریها ظهور و بروز داشته باشد و بر این اساس برنامه و راهکار های مورد نیاز را تدوین کرده است.

وی در عین حال از دبیرخانه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خواست تا با تشکیل کارگروهی عنوان اجرای همه بندهای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی را مورد بررسی قرار دهند و چنانچه بندهایی از سیاست ها مورد توجه کافی قرار نگرفته دلایل آن مشخص شود و راهکارهای اجرای کامل این سیاست ها را ارائه کنند.

اداره کشور در شرایط تحریم دستور کار نخست دستگاه های اجرایی است / جهانگیری

جهانگیری در ادامه با تاکید بر اینکه دستگاه های اجرایی باید اداره کشور در شرایط تحریم را دستور کار نخست خود قرار دهند، گفت: دستگاه های اجرایی باید سایر مباحث که در اولویت قرار ندارند را کنار گذاشته و با جدیت بر این عنوان تمرکز کنند که در شرایط تحریم چگونه باید کشور را اداره کنیم به نحوی که کمترین آسیب به مردم و اقتصاد کشور وارد شود.

وی با بیان اینکه ما به توانمندی مدیران کشور جهت عبور از شرایط پیش رو اطمینان داریم، خاطر نشان کرد: وزرا و روسای دستگاه های اجرایی باید خود را فرمانده حوزه مسئولیتی خود بدانند و با اختیار کامل تصمیمات مورد نیاز را جهت پیشبرد امور در مقطع فعلی اتخاذ کنند.

جهانگیری با تاکید بر اینکه محدودیتی در تفویض اختیار به وزرا و روسای دستگاه های اجرایی وجود ندارد، افزود: اداره کشور و برنامه های دستگاه های اجرایی نباید به خاطر عدم اختیار کافی وزرا معطل شود از این رو وزرا اختیاراتی که جهت تصمیم گیری مورد نیاز دارند به دولت اعلام کنند تا دولت این اختیارات را به آنها تفویض کند البته تنها شرطی که در این زمینه وجود دارد این است که باید مواظبت کافی صورت گیرد تا در این زمینه سوء استفاده رخ ندهد و فسادی شکل نگیرد.

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه باید مردم را صادقانه در جریان واقعیت ها قرار دهیم و محدودیت های پیش رو را به اطلاع جامعه برسانیم، اظهار داشت: طبقات میانگین و ضعیف جامعه در شرایط تحریم تحت فشار جدی قرار می گیرند و باید به آنها به طور خاص توجه کنیم تا زندگی و معیشت آنها دچار آسیب نشود.

وی از شرکت برنامه و بودجه کشور و دیگر دستگاه های مهم اقتصادی خواست با کار و تلاش شبانه روزی هر چه سریعتر نقشه راه اقتصادی جهت عبور از شرایط پیش رو تدوین کنند، گفت: همانگونه که در دوران دفاع مقدس رزمندگان بصورت شبانه روزی از کشور در برابر دشمن دفاع می کردند، انتظار داریم امروز مدیران اقتصادی کشور در دفاتر خود با کار و تلاش شبانه روزی راه را بر دشمن های ببندند و توطئه های آنها را خنثی کنند.

جهانگیری با اشاره به گزارش ارائه شده است در جلسه در خصوص بسته پیشنهادی مقابله با تحریم های حمل و نقل دریایی، این گزارش را بافایده توصیف کرد و کشتیرانی و حمل و نقل دریایی را یکی از بخش های پراهمیت در اقتصاد و تجارت کشور دانست و از وزیر راه و شهرسازی خواست ضمن تمرکز خاص بر حوزه حمل و نقل دریایی گزارش هفتگی اوضاع حمل و نقل را به دولت ارائه دهد تا دولت بصورت لحظه ای در جریان پرسشها باشد تا بتواند راهکارهای مورد نیاز را به سرعت تدوین کند.

در این جلسه وزیر راه و شهرسازی نیز با بیان اینکه مذاکرات و بررسی های مورد نیاز با بانک مرکزی و شرکت برنامه و بودجه جهت تدوین راهکارهایی جهت بی اثر کردن تحریم ها در حوزه حمل و نقل دریایی در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد، گفت: بصورت مجدانه در تلاش هستیم تا تصمیمات مورد نیاز را جهت جلوگیری از توقف فعالیت حمل و نقل دریایی اتخاذ کرده و تحریم ها را بی اثر کنیم.

در این نشست که وزرای امور اقتصادی و دارایی، جهاد کشاورزی، نفت، صنعت، معدن و تجارت، نیرو، رییس شرکت برنامه و بودجه، معاون علمی و فناوری رییس جمهور، معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، رییس شرکت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، رییس شرکت امور اداری و استخدامی کشور، رییس کل بانک مرکزی و رییس اتاق بازرگانی کشور عزیزمان ایران نیز حضور داشتند، نماینده وزارت راه و شهرسازی گزارشی از بسته پیشنهادی مقابله با تحریم های حمل و نقل دریایی ارائه کرد و ضمن برشمردن چالش های احتمالی جهت حمل و نقل دریایی کشور در شرایط تحریم، به تشریح راهکارها و الزامات مقابله با چالش های پیش رو پرداخت.

بر این اساس تنوع بخشی به جریان حمل و نقل کالا و صادرات و واردات کشور و نیز توسعه و تکمیل زیرساخت های ریلی و بزرگراه ای در بندر چابهار به عنوان راهکارهایی جهت توسعه جریان تجاری کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار داده شد و تصمیمات مورد نیاز اتخاذ شد.

واژه های کلیدی: اقتصاد | برنامه | دریایی | دستگاه | اقتصادی | تحریم ها | جهانگیری | رییس جمهور | برنامه ریزی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs