caesuras سئوال پرسپولیس سعید آقایی تراکتورسازی

caesuras: سئوال پرسپولیس سعید آقایی تراکتورسازی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی معترض و منتقد باید مورد حرمت و نه اهانت قرار گیرد / محمد علی ابطحی

جریان اصلاح طلبی با حرکت های خیابانی، تخریب و آتش زدن اموال عمومی سازگاری ندارد. 

معترض و منتقد باید مورد حرمت و نه اهانت قرار گیرد / محمد علی ابطحی

محمد علی ابطحی: معترض و منتقد باید مورد حرمت و نه اهانت قرار گیرد

عبارات مهم : سیاسی

جریان اصلاح طلبی با حرکت های خیابانی، تخریب و آتش زدن اموال عمومی سازگاری ندارد.

محمد علی ابطحی در خصوص تعابیر استفاده شده است از سوی بعضی اصلاح طلبان در مورد اعتراضات مردم گفت: به کار بردن تعابیر تند جهت کسانی که اعتراض کردند و اعتراض ارزش را با صدای بلند هم گفتند، از بدترین اتفاقات سیاسی است که می تواند تظاهرات و اعتراض های برحق و مسالمت آمیز را به سمت خشونت ودرگیری سرعت ببخشد.

معترض و منتقد باید مورد حرمت و نه اهانت قرار گیرد / محمد علی ابطحی

عضو مجمع روحانیون مبارز در گفت وگو با “عصر ایران” ادامه داد: مدت هاست درادبیات مرسوم سیاسی بد اخلاقی موج می زند. در بعد از حوادث خیابانی اخیر این بد اخلاقی در به کار گیری تعبیرات تند در جناح های متفاوت اوج گرفت. سخنان تازه آقای خاتمی اصلاح کاربری ادبیات سیاسی وهشدار اخلاقی و سیاسی در استفاده از تعابیر نفرت آفرین نسبت به معترضین بود.

وی ادامه داد: از جریاناتی که هر لحظه با بکارگیری الفاظ زشت که ادبیات جاری ارزش چنین است که بگذریم، در اردوگاه اصلاح طلبی اعتراض پذیرفته ترین منش اصلاح طلبی هست. بعضی بیانیه های اصلاح طلبانه و یا اظهار نظر شخصیت های اصلاح طلب در مورد حوادث دی ماه ۹۶ نیز از تعابیری استفاده شده است بود که رنگ اصلاح طلبی نداشت. خیلی ها تصور می کردند که این تعابیر در مورد معترضین صورت گرفته است که نقد سخت خود را متوجه اصلاح طلبان کردند.

جریان اصلاح طلبی با حرکت های خیابانی، تخریب و آتش زدن اموال عمومی سازگاری ندارد. 

این سیاستمدار اصلاح طلب خاطرنشان کرد: گرچه به صورت کلی به عنوان اصلاح طلب اعتقاد دارم که جریان اصلاح طلبی با حرکت های خیابانی، تخریب و آتش زدن اموال عمومی سازگاری ندارد و جریان اصلاح طلب یک جریان انقلابگر نیست. ولی ادبیات سخن گفتن با معترضان و مخالفان نباید خشونت و نفرت تازه بیافریند.

وی ادامه داد: اگر به آرشیو مراجعه کنید مدیر دولت اصلاحات در سخنانش در روز تحلیف در مجلس شورای اسلامی با صدای بلند خطبه حضرت امیر را خواند که با زبانی که با جباران صحبت می کنید با من حرف نزنید. و از قول حضرت علی ادامه داد:لَنْ تُقَدَّسَ أُمَّةٌ لاَ يُؤْخَذُ لِلضَّعِيفِ فِيهَا حَقُّهُ مِنَ الْقَوِيِّ غَيْرَ مُتَتَعْتِع. یعنی امتی که ضعیف نتواند حقش را بدون لکنت زبان از نیرومند بگبرد مورد تقدس قرار ندارد. این سخنان از بان مدیر جمهوری در روز اول رسمی شدن ریاست جمهوری اش جوهر اصلاحات بود.

ابطحی افزود: صدای اعتراض باید شنیده شود و مهمتر اینکه معترض و منتقد باید مورد حرمت و نه اهانت قرار گیرد. این روح تاکیدی است که در سخنان مستقیم مدیر دولت اصلاحات در حوادث اخیر مطرح شد. شايد كسي اين روش را راه حل نداند ولی اصلاح طلبي داراي اين مفهوم هست. این جریان با هر میزان که توانایی دارد می خواهد جامعه را از درون اصلاح کند و حتی اگر توان این کار را نداشته باشد باز هم نمي تواند در چارچوب اصلاح طلبي پيشنهاد خشونت و يا انقلاب بدهد.

معترض و منتقد باید مورد حرمت و نه اهانت قرار گیرد / محمد علی ابطحی

معاون پارلمانی مدیر دولت اصلاحات اضافه کرد: کاملا منطقی خواهد بود كساني این مبناي اصلاح از درون را نپذیرند و مسیر دیگری را جهت خود گزینش کنند. و يا از اصلاحات عبور كنند. صد البته عبور از اصلاحات به معناي بازگشت به جريان متحجر و يا اصولگرا و يا معجزه قرن نيست كه خوشحالي كنند. در جريان اعتراضات خياباني ٩٦ توانستند پايگاه اصلاح طلبي را در جامعه تضعيف كنند.

ابطحی با اشاره به اینکه: جریاناتی مانند اصولگرایی و جبهه پایداری می خواهند بر این موج سوار شوند تا این اعتراضات را به یک حرکت داخلی و مخالفت با دولت تبدیل کنند تاکید کرد: تعابیر تندی که جهت این اعتراضات از سوي افراد اصلاح طلب يا اصولگرا به کار برده شده است بود نیز طبيعي است كه جامعه را دچار سو برداشت كند. نباید این الفاظ جهت اعتراضات برحق مردم استفاده می شد و این کار از سوی هر جناحی تقبیح می شود.

جریان اصلاح طلبی با حرکت های خیابانی، تخریب و آتش زدن اموال عمومی سازگاری ندارد. 

وی در آخر در رابطه با خبرکشته شدن بعضی از بازداشت شدگان در زندان هم گفت: قوه قضاییه می گوید فردي كه درزندان خودكشي كرده، معتاد بوده هست، بر فرض همینطور بوده که می گویند، معتاد، یا جنایتکار و چاقوکش بوده است ولی همان معتاد هم از حقوق شهروندی برخوردار است و مسئولیت جان زندانی در هر صورت به عهده دستگاه قضایی هست. در زندان نباید چنین اتفاقاتی بیفتد. اگر می خواهند که مردم اعتمادشان به قوه قضاییه زیاد شود باید فیلم خودکشی او را پخش کنند. همچنین راههای مختلفی را که این امکان خودکشی را ميسر و فراهم کرده بود را نشان دهند. در نهایت هم مدیر آن زندان که پیشگیری مورد نیاز را انجام نداده، باید توبیخ شود.

واژه های کلیدی: سیاسی | اعتراض | استفاده | اعتراضات | اصلاح طلب | اصلاح طلبان | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs