caesuras سئوال پرسپولیس سعید آقایی تراکتورسازی

caesuras: سئوال پرسپولیس سعید آقایی تراکتورسازی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات آرزوی قلبی من قهرمانی پرسپولیس است / عراقچی

سیدعباس عراقچی یکی از طرفداران پر و پا قرص ورزش، به‌خصوص فوتبال و صدالبته پرسپولیس است.

آرزوی قلبی من قهرمانی پرسپولیس است / عراقچی

عراقچی: آرزوی قلبی من قهرمانی پرسپولیس است

عبارات مهم : ایران

سیدعباس عراقچی یکی از طرفداران پر و پا قرص ورزش، به خصوص فوتبال و صدالبته پرسپولیس است.

به گزارش روزنامه خبرورزشی؛ سیدعباس عراقچی، معاون حقوقی و امور بین الملل وزارت امور خارجه که نقش زیادی در مذاکرات هسته ای کشور عزیزمان ایران برابر کشورهای ۱+۵ ایفا کرد و از همان وقت صورت اش جهت همه مردم آشناست، یکی از طرفداران پر و پا قرص ورزش و به خصوص فوتبال و صدالبته پرسپولیس است.

آرزوی قلبی من قهرمانی پرسپولیس است / عراقچی

هفته گذشته فرصتی دست داد تا در دفتر وی حضور یافته و گفت وگویی با ایشان جهت مخاطبان خبرورزشی داشته باشیم که بخش های ورزشی و به خصوص فوتبالی آن را به صورت چکیده در زیر تقدیم حضورتان می کنیم.

کمک می کنیم تا پول کشور عزیزمان ایران را از فیفا بگیریم

مبالغی که فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) به کشور عزیزمان ایران تخصیص داده شده است داده و نقل و انتقال آن به صورت دلاری هست، مشکلاتی داشته که در دوره قبل جام جهانی به طرق دیگری حل کردیم و این بار هم ان شاءا… حل خواهد شد ولی موانعی که هست، به خاطر برجام نیست.

سیدعباس عراقچی یکی از طرفداران پر و پا قرص ورزش، به‌خصوص فوتبال و صدالبته پرسپولیس است.

ورزش می تواند از فضایی که برجام ایجاد کرده، استفاده کند

به نظر من آنچه که به ورزش ما می تواند در عرصه بین المللی کمک بکند؛ نه خود برجام، بلکه فضایی است که برجام جهت جمهوری اسلامی ساخته، است و کمک می کند. برجام وجهه جمهوری اسلامی را در عرصه بین المللی کاملاً عوض کرده است.

وجهه یک کشور قدرتمند و در عین حال معقول و منطقی که حرف دارد جهت گفتن، توان مذاکره دارد، می تواند با 6 قدرت دنیا بنشیند و مذاکره کند و به خواسته های خودش برسد. تصویری که الان از جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران وجود دارد، به نظر من نسبت به چهار سال قبل که کشور عزیزمان ایران به جام جهانی رفت، یک تصویر کاملاً تازه است.

آرزوی قلبی من قهرمانی پرسپولیس است / عراقچی

فضایی که الان حول و حوش جمهوری اسلامی وجود دارد، کاملاً فضای جدیدی است و همین است که کاملاً رژیم صهیونیستی و بعضی از کشورهای منطقه ما را، که می دانید، کاملاً عصبانی کرده و تلاش می کنند این فضا را مرتباً تخریب کنند. به اعتقاد من، ما از این فضا می توانیم خیلی خوب استفاده کنیم، ورزش ما هم خوب می تواند استفاده کند.

والیبال ما جزو ۱۰ قدرت برتر دنیا است

ورود و حضور مجدد ما در جام جهانی فوتبال، حضور بسیار خوب ما در مسابقه های والیبال لیگ جهانی، البته این بار انتظارات ما خیلی اوج رفته وگرنه همین الان هم ما در بین 10 تیم برتر والیبال دنیا هستیم در حالی که تا چند سال پیش کسی تصورش را نمی کرد و موفقیت هایی که در سایر رشته ها داشتیم، موفقیت اخیر زن علیزاده و… همه این ها کمک می کند به این فضا که هرچه زیاد صورت ای بسیار مشروع و مطلوب را از کشور عزیزمان ایران و مردم کشور عزیزمان ایران در عرصه بین المللی ایجاد کند و حتماً تیم هایی را علاقه مند می کند که با تیم های ما بازی های دوستانه ای داشته باشند. خب همه چیز هم به فضاهای سیاسی مربوط نیست و به کیفیت تیم ها هم مربوط است.

سیدعباس عراقچی یکی از طرفداران پر و پا قرص ورزش، به‌خصوص فوتبال و صدالبته پرسپولیس است.

فوتبال ما در آسیا درجه یک است ولی هنوز در اندازه کلاس جهانی نیست

وقتی تیم والیبال شما در استاندارد و کلاس جهانی هست، خب تیم هایی در حد کلاس جهانی هم رغبت می کنند که با شما بازی دوستانه داشته باشند چون آنها هم نفع می برند. نباید توقع داشته باشیم فوتبال ما که در سطح آسیا درجه یک است ولی در سطح دنیا حتماً و شاید تیم های درجه یک راضی نشوند با ما بازی دوستانه کنند، مگر با دریافت مبالغی که این هم مرسوم است پول هایی را می گیرند، پول های سنگینی را هم می گیرند تا بازی دوستانه انجام دهند.

آرزوی قلبی من قهرمانی پرسپولیس است / عراقچی

به نظر من فضا فراهم است و وزارت امورخارجه و نمایندگی های ما آماده کمک هستند ولی بقیه بسته به سیاست های فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش و جوانان است که چقدر کمک کنند و امکانات مالی ارزش اجازه می دهد. به نظر من فضا آماده است و ما هم در وزارت امورخارجه آماده هستیم که کمک کنیم.

موفقیت ورزش در عرصه بین المللی پرستیژ کشور را اوج می برد

در سیاست خارجی کشورها دنبال منافع ملی یا امنیت ملی هستند. یک عنوان سومی هم وجود دارد که معمولاً از آن غفلت می شود که آن «پرستیژ» است لذا در حوزه های هنری سرمایه گذاری می کنند، در حوزه های فرهنگی سرمایه گذاری می کنند و همین طور در حوزه های ورزشی. همین که فرض کنید در مسابقه های مهمی که همه دنیا آن را دنبال می کنند و نگاه می کنند، یک کشوری بتواند بدرخشد و پرچمش را اوج ببرد، یا کشوری قهرمانش بتواند در المپیک پرچمش را اوج ببرد، این ها «پرستیژ» می آورد جهت آن کشور.

می خواهم عرض بکنم موفقیت در عرصه ورزش بین المللی از آن جهت که پرستیژ یک کشور، مشروعیت یک کشور و نام یک کشور را بلندآوازه می کند، بخشی از سیاست خارجی هست. یعنی دیپلماسی ورزشی، یک مقوله بسیار مهمی است و ما در وزارت خارجه قطعاً به آن توجه داریم.

فوتبال بازی می کردم ولی نه حرفه ای!

بله. من به فوتبال خیلی علاقه داشتم و بازی هم می کردم. تا همین چند سال پیش هم با بروبچه های فامیل سالن گرفته بودیم و می رفتیم ولی بعد از جریان مذاکرات کمتر وقت شد و البته سن مان هم اوج رفته و نمی توانیم. البته فوتبال را هیچ وقت حرفه ای بازی نکردم. ورزش حرفه ای نداشتم ولی خیلی علاقه مندم و علاقه مند به پیگیری هستم.

من و آقای تخت روانچی پرسپولیسی هستیم

خیلی مشهور است که من و آقای مجید تخت روانچی (معاون اروپا و آمریکا وزارت امور خارجه) خیلی پرسپولیسی هستیم! (با خنده)

مذاکره کننده آلمانی وسط مذاکرات فوتبال می دید!

در جریان مذاکرات مکرر اتفاق می افتاد که مسابقه های باشد و خاطرات زیادی از این جهت در ذهن دارم. مثلاً بازی های جام جهانی که در برزیل بود، یادم می آید که آلمان قهرمان شد. زن اشمیت که با ما مذاکره می کرد، ایشان آلمانی بود. یادم می آید بازی نیمه نهایی بود که خیلی مهم بود و ما هم وسط مذاکره بودیم. وسط مذاکرات متوجه شدیم زن اشمیت با لپ تاپی که مقابلش بوده در حال تماشای فوتبال است! (با خنده) یک دستیاری هم داشت که سوئیسی ولی آلمانی زبان بود که طرفدار آلمان بود و این دو نفر وسط مذاکرات دنبال می کردند. از این دست خاطرات زیاد دارم.

دیدن مسابقه های در استادیوم خیلی لذت دارد

بازی های داخلی را هم دنبال می کنم. یک بار هم چند سال پیش با پسرم رفتم استادیوم، منتها از آن بازی هایی بود که آدم وسطش (با خنده) مجبور می شود گوش هایش را بگیرد! اگر وقت بشود واقعاً علاقه اش را دارم چون دیدن بازی از داخل استادیوم با دیدن تلویزیون خیلی تفاوت می کند. آن هیجان و فضایی که بر استادیوم حاکم هست، بسیار جالب است و تنها صحنه تکرار گل را ندارد! اگر یک مقدار پرسشها فرهنگی در آن رعایت شود که فکر می کنم روز به روز هم بهتر می شود، حتماً محیط جذابی جهت همه خواهد بود.

شنیدم رضاییان استقلالی شد!

این چند روزه خیلی نقل و انتقالات را دنبال نکردم. شنیدم آقای رضاییان رفته استقلال ولی دیدم رفته یک تیم بلژیکی. در تیتر اخبار دیدم که نوشته رضاییان آبی پوش شد که فکر کردم رفته استقلال ولی هنگامی که خبر را خواندم، دیدم تیم بلژیکی رفته که آبی می پوشد! (با خنده)

از طارمی خواهش می کنم در پرسپولیس بماند

به عنوان یک هوادار از آقای طارمی خواهش می کنم در پرسپولیس بماند به خاطر اینکه خیلی خوب است و من هم خیلی خوشم می آید از این بازیکن. عرق و انگیزه زیادی دارد و خیلی باغیرت بازی می کند و شم گلزنی هم دارد. خیلی خوب خودش را در موقعیت گلزنی قرار می دهد هرچند که در ضربات آخر یک مقداری آدم را حرص می دهد (با خنده) ولی فکر می کنم آینده درخشانی دارد و می تواند یکی از مهاجمان درجه یک کشور باشد. خیلی دوست دارم که در پرسپولیس بماند.

خواسته ما قهرمانی پرسپولیس است

قهرمانی دوباره پرسپولیس خواست همیشگی ماست و با نفراتی که جذب این تیم شدند، فکر می کنم دوباره در لیگ جدید، پرسپولیس قهرمان شود.

فدراسیون های ما در عرصه بین المللی ضعیف هستند

فدراسیون های ما یک مقدار به لحاظ عملکرد بین المللی در بعضی جاها ضعف دارند و حتماً باید بخش بین الملل خودشان را تقویت کنند. شاهد بوده اید که ما از این قضیه چقدر ضربه خوردیم. لیست بازیکنان دیر رسیده و تیم محروم شده، ناداوری شده، نتوانستند به خوبی دفاع بکنند.

بعضی وقت ها نامه نگاری هایی که می شود و می بینیم، تأسف می خوریم. نه اصول صحیح نامه نگاری رعایت شده، نه منطقی توانسته اند در آن بیاورند. اغلاط املایی دارد و… فکر می کنم خوب است همه فدراسیون ها بخش بین الملل ارزش را تقویت کنند و از وزارت امور خارجه کمک بگیرند.

بسیاری از کشورها آرزوی داشتن تماشاگران ما را دارند

مردم نیاز به هیچ توصیه ای ندارند. این قدر ماشاءا… در صحنه ها و عرصه تشویق هستند که جهت بسیاری از کشورها آرزوست که مثلاً تیم والیبال ارزش مسابقه می دهد، مردم اینچنین بیایند و تشویق کنند و این عظمت و هیاهو را ایجاد کنند.

واژه های کلیدی: ایران | مذاکره | فوتبال | فوتبالی | مذاکرات | پرسپولیس | لیگ جهانی | پرسپولیس | جام جهانی | وزارت خارجه | مذاکرات هسته ای

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs